Miłostki i Miłości cz.2

Przed skończeniem gimnazjum złożyłem papiery do szkoły zawodowej. Uczęszczając do niej, miałem mieszkać w internacie. W wakacje tego samego roku wielokrotnie zasypiałem marząc o nawiązaniu romansu z jakąś koleżanką. Wyobrażałem sobie na przykład, jak wymykamy się nocą na szkolny korytarz, a potem przytulamy i całujemy. Pamiętam, że w tych fantazjach zawsze nadawałem jej wygląd jednej z wokalistek Estońskiego zespołu Vanilla Ninja, bazując na zdjęciu grupy, które znalazłem w młodzieżowym szmatławcu BRAVO!. Dodam, że po dziś dzień nie słyszałem żadnej piosenki tego girlsbandu.

Będąc w internacie (lata 2005-2007) rzeczywiście przeżyłem trzy miłostki. Pierwszą z nich była M. – najładniejsza dziewczyna w całym internacie, starsza ode mnie zaledwie o 4 miesiące. Z zakochania w niej zwierzyłem się koledze z pokoju, który dla zyskania sympatii jej oraz dwóch mieszkających z nią koleżanek wygadał wszystko. Na wskutek takiego obrotu spraw kontakt mój i M. zawisł w próżni na kilka miesięcy. W jakiś czas potem zbliżyła się do mnie sama z siebie, i zostaliśmy przyjaciółmi. Kilka razy nawet napisaliśmy do siebie listy, które posiadam po dziś dzień. Pamiętam, jak pewnego razu, już w następnym roku szkolnym, zaprosiła mnie do siebie gdy była sama w pokoju. Zgasiła światło, zapaliła świeczkę. Zaczęła zwierzać mi się z tego, że ma gorszy okres w życiu, że nie daje sobie rady ze swoimi myślami i emocjami. Potem powiedziała, że kiedyś myślała o mnie jako o kimś więcej. Wyznanie to zbiło mnie z tropu na tyle, że puściłem je mimo uszu, i zmieniłem temat. Dziewczyna chwilę lustrowała mnie smutnym, acz bacznym spojrzeniem, po czym z niepewnym uśmiechem powiedziała: ”No dobra”, i na tym zakończyliśmy ten wątek. Od tamtego czasu staliśmy się jednak przyjaciółmi, odbyliśmy masę niezwykłych rozmów, spędziliśmy mnóstwo niezapomnianych chwil, wypiliśmy sporo wódki… Wspólnie schlaliśmy się też na popijawie, po której mnie z uwagi na inne wykroczenia wyrzucono z internatu i szkoły, a jej udzielono naganny. Jeszcze przez jakiś czas kontaktowaliśmy się, ale z czasem nasza relacja straciła na sile z uwagi na odległość i odrębność spraw, którymi żyliśmy.

Drugą moją miłostką w tamtych szalonych latach była E., koleżanka z klasy, z którą z łatwością odnalazłem wspólny język pracując w jednej grupie na zajęciach praktycznych. E. była piękna, wrażliwa, bystra, no i podczas pierwszej rozmowy ze mną schowała telefon komórkowy między cyckami. O byciu z nią marzyłem całymi dniami i śniłem po nocach, ale – mimo nawiązanej przyjaźni – nic z tego nie wyszło. Pomimo intensywnej relacji ze mną uległa bowiem zalotom pewnego nachalnego chłopaka imieniem Piotrek, który publicznie, bez skrupułów przystawiał się do niej. Kiedy zostali parą, patrzenie na ich umizgi było dla mnie niesamowitą, psychiczną męczarnią. Z tego też powodu zacząłem wagarować. Straciłem również motywację do nauki.

A. poznałem tego samego roku. Była mieszkanką internatu oraz koleżanką z klasy. Ponieważ i ona miała za sobą wiele przejść – jej matka popełniła samobójstwo a ojciec był alkoholikiem, w rezultacie czego wraz z siostrą wychowywała się w domu dziecka – dogadywaliśmy się gładko i szybko zaprzyjaźniliśmy. Dziewczyna była niezwykle inteligentna i dość ładna, chociaż pulchna. W wakacje tego samego roku – już po zawodzie miłosnym z E. – doszedłem do wniosku, że czuję do niej coś więcej, niż tylko zwykłą sympatię, i napisałem do niej list miłosny. Wręczyłem jej go w dniu, kiedy odwiedziła mnie ze swoją siostrą, D., i kolegą.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s