Miłostki i Miłości cz.1

Kiedy byłem w zerówce, miałem koleżankę imieniem Monika. Pamiętam, że była to urocza, jasnowłosa dziewczynka, którą czasami straszyłem udawaniem, że jestem dinozaurem – mięsożernym Tyranozaurem Reksem. Pewnego dnia zapytałem ją o to, czy zostanie moją dziewczyną, i się zgodziła – na czym zresztą nasze bycie razem zaczęło się i skończyło. Cóż – nie potrafiłem powstrzymać się od udawania przed nią prehistorycznego gada, a ona nie chciała być z przerośniętym jaszczurem (w dodatku udawanym). Zresztą, dziewczynka nie poszła do pierwszej klasy w naszej szkole, bo jej rodzice przeprowadzili się. Kiedy miałem pewnie ze 12 lat zgadałem się na temat dziewczyn ze swoim najlepszym przyjacielem z tamtych lat. Dowiedziałem się od niego, że w zerówce Monika była również jego dziewczyną. Może ściemniał. A może nie.

Zacząłem interesować się dziewczynami od razu po rozpoczęciu obowiązku edukacyjnego. Całymi nocami marzyłem o byciu z niektórymi z nich. W szczególności z Anią, moją koleżanką z klasy. Ania czasami przychodziła do mnie rankiem, przed szkołą, żeby zostawić rower, którym przyjeżdżała. Wchodziła nawet do mieszkania mnie obudzić. Wizyty te wprawiały mnie w zakłopotanie, bo z lenistwa do ósmego roku życia korzystałem z nocnika, który wstawiałem pod łóżko, i bałem się, że zauważy go, co bardzo skompromitowałoby mnie w jej oczach. Pewnego dnia, będąc w drugiej klasie podstawówki, stoczyłem walkę o względy tej dziewczynki z największym osiłkiem w klasie. Dostałem wtedy tęgie lanie, po czym za jednym zamachem rozbeczałem się i odkochałem. Ania była moją koleżanką do końca podstawówki, kiedy to w drodze losowania przeniesiono ją do równoległej klasy. Dodam, że cztery miesiące temu została żoną chłopaka, z którym była w związku od pierwszej klasy gimnazjum. Czyż to nie piękne?

W piątej klasie podstawówki zabujałem się w innej koleżance z klasy – Jolce. Była to ładna, ale zamknięta w sobie prymuska, z którą nie łączyło mnie absolutnie nic. Nie przeszkadzało mi to oczywiście w cichym snuciu marzeń o romansie z nią, randkach, itd. Jak wiele nudnych lekcji spędziłem na podziwianiu jej! Kiedyś mój ówczesny najlepszy przyjaciel, Cz., zauważył moje zainteresowanie Jolką, i zaczął rozgadywać o nim wszystkim kolegom i koleżankom z klasy, myśląc, że to śmieszne. Pokłóciliśmy się wtedy i pobiliśmy.

W pierwszej gimnazjum moją nauczycielka od języka Polskiego została Pani M. – kobieta ładna i młoda (niemal świeżo po studiach), ale o wybuchowym temperamencie i wybujałych ambicjach. Wiele osób nie znosiło jej z uwagi na usposobienie, ale w rankingu chłopców na nauczycielkę, którą najchętniej by ”zaliczyli”, niepodzielnie wiodła prym. Moja fascynacja jej wiedzą dotyczącą literatury oraz podziw dla jej urody szybko przerodziły się w zauroczenie. Przez całe lekcje z nią wpatrywałem się w jej twarz jak w obrazek. Pamiętam, jak kiedyś przerwała jeden ze swoich wywodów, i powiedziała, że nie lubi, kiedy ktoś tak intensywnie się w nią wpatruje, bo wydaje jej się wtedy, że źle rozprowadziła krem po twarzy, i zrobiło mi się bardzo głupio. Zakochanie przechodziło mi stopniowo, w miarę dostawania kolejnych ocen niedostatecznych. Czara goryczy przelała się, gdy pewnego razu zdegustowana niechlujstwem z jakim prowadziłem zeszyt, kazała przepisać mi go w całości.

Mimo, że był to czas, kiedy pożądanie wobec danej dziewczyny utożsamiałem z prawdziwą, romantyczną miłością do niej, wspominam go dobrze. Nigdy nie chciałbym wrócić się tam i znów rozumieć mniej, ale sentyment do tych czasów pozostał. No to siup, w ten głupi dziób. Chluśniem, bo uśniem. Na drugą nogę. I grzybek na zakąskę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s