Na Krawędzi Zagłady

Kilka godzin temu Polskę obiegła wiadomość o 48 letnim Irakijczyku, z wyznania oczywiście muzułmaninie, którego aresztowano z uwagi na ślady materiałów wybuchowych na odzieży. Czy za wcześnie jest, aby stwierdzić, że udaremniono zamach terrorystyczny? Nie sądzę.

Dramatyczne wydarzenia, coraz częściej mające miejsce w krajach Europejskich otwartych na islam – mam tutaj na myśli zamachy wyznawców tej religii popełniane na ich obywatelach – nie pozostawiają złudzeń co do tego, że są one skazane na zagładę. Skazana na zagładę jest ich wieloletnia kultura, ucywilizowanie, spokój jednostki i spokój społeczeństwa, a także życie wielu niewinnych ludzi.

Nie trzeba czytać całości Koranu, żeby wiedzieć, że jest to księga zbrodnicza, nakłaniająca muzułmanów do podboju świata gwałtem i przemocą. Wystarczy znajomość kilku inspirujących do zbrodni cytatów, które biorą sobie do serca wyznawcy tej księgi, oraz obserwacja rzeczywistości. Dzieło motywujące do agresji (w dodatku napisane przez pedofila) nie zasługuje na szacunek, tak samo jak ludzie, dla których stanowi świętość. Dla takich ludzi nie ma miejsca w świecie cywilizowanym, w świecie Europejskich wartości, w świecie humanizmu.  

Elity polityczne prowadzące pro imigrancką politykę, z kanclerz Merkel na czele, mają na swych rękach krew ofiar muzułmańskich zamachowców. Są to ludzie piastujący swoje wysokie urzędy od tak dawna, żyjący w tak ogromnym oderwaniu od rzeczywistości, od realiów życia przeciętnego obywatela, że ledwo dziwić może stopień absurdalności ich decyzji. Są niczym chirurdzy przeszczepiający zdrowemu organizmowi złośliwe, nowotworowe narośle w przekonaniu, że rak ma prawo do życia jego kosztem.

Jestem zwolennikiem niewielkiego w natężeniu mieszania się kultur, jeśli kultury te reprezentują zdrowy poziom ucywilizowania pozwalający im żyć w zgodzie ze sobą. Islam nie jest taką kulturą. Islam ocieka krwią, pławi się we krwi, niewinnej krwi, która jest jego żywiołem. Mogliby coś o tym powiedzieć ludzie rąbani w jego imieniu maczetami, wysadzani w powietrze, rozstrzeliwani, rozjeżdżani ciężarówkami. Mogliby, ale większość z nich nie żyje. Ja, jako żywy, mam obowiązek mówienia o tej tragedii.

Dla Polski istnieje jeszcze szansa ocalenia – niewielka, ale jednak. Z pewnością sąsiadując z krajami zainfekowanymi islamem nie zdołamy uchronić się przed nim całkowicie, jednak możemy odwlec moment kapitulacji przed tą okrutną religią o jeszcze wiele lat. Ta szansą jest rozpad Unii Europejskiej, który staje się z roku na rok coraz bardziej realny, i za który trzymam kciuki. Powstanie Europejskiego Superpaństwa, którego zasady funkcjonowania przedstawił państwom Grupy Wyszehradzkiej w 9 stronicowym dokumencie szef niemieckiego MSZ Frank-Walter Steinmeier jest jednakże scenariuszem bardziej prawdopodobnym, a przy tym najczarniejszym. Kraje wchodzące obecnie w skład Unii Europejskiej stracą swoją niezależność monetarną, wojskową, oraz polityczną. W dokumencie są również fragmenty odnoszące się bezpośrednio do kryzysu imigracyjnego. Czytamy na przykład: ”Nie powinno być jednostronnych narodowych odpowiedzi na wyzwania kryzysu migracyjnego (…) Niemcy i Francja są przekonane, że nadszedł najwyższy czas, aby wprowadzić prawdziwie zintegrowaną politykę azylową, uchodźczą i migracyjną”. A dalej: ”Sytuacja, w której ciężar migracji jest nierównomiernie ponoszony przez ograniczoną liczbę państw jest nie do utrzymania. W pierwszej kolejności system dubliński musi zostać ulepszony za pomocą stałych mechanizmów przewidujących powiązanie i podział ciężaru migrantów pomiędzy państwami członkowskimi”. Jak widzicie, powstanie Superpaństwa Europejskiego byłoby równoznaczne z wyrokiem śmierci kulturowej dla krajów do niego przynależnych. Kulturowej, a potem społecznej i ludzkiej.

Reklamy

7 komentarzy do “Na Krawędzi Zagłady

 1. ~malykot

  Wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się krzywda drugiego człowieka. Będę to powtarzać jak mantrę, bo to właśnie ludzkie przekonanie do wolności wyznań religijnych i praktykowania ich, przyćmiewa zło, jakie dana religia wyrządza. Na szczęście, coraz większa część społeczeństwa zaczyna rozumieć, z czym przyszło nam w dwudziestym pierwszym wieku walczyć, i że usprawiedliwianie bydła, przelewającego krew niewinnych istot w imię swojego boga, było, jest i będzie absurdem. Mam nadzieję, że dojdzie w końcu do światowego buntu przeciwko wszelkim ugrupowaniom niosącym śmierć i zniszczenie oraz, że ci, broniący zaciekle tej zarazy, którzy nadal mają klapki na oczach, opamiętają się.

  Polubienie

  Odpowiedz
 2. ~n19103

  Mam swoje zdanie i to ostre na temat tych ludzi, ale wolę go nie pisać – ponoć w Internecie nie jest się całkowicie anonimowym i zawsze ktoś może mnie pociągnąć do odpowiedzialności. Ale z chęcią bym powiedziała, co o nich myślę i szczerze mówiąc, to myślę, że byłby to potok słów, w tym wulgarnych, ale trudno, nie można być zawsze pohamowanym i grzecznym. Wkurza mnie też gadanie w mediach, że Polska jest krajem bezpiecznym – czuję, że tylko DO CZASU. W sumie, to mają teraz zarąbistą okazję na zamach – Światowe Dni Młodzieży tuż przed nami. Zlot wszystkich katolików – czyli tych, których nienawidzą. Jak nie ŚDM, to co innego, ale jestem prawie pewna, że i Polska się od nich nie uchroni. Aż się cisną słowa na usta i szkoda, że nie można ich z siebie wydusić. Pozdrawiam

  Polubienie

  Odpowiedz
 3. ~L. B.

  Po raz kolejny czytam na Twoim blogu o islamie i po raz kolejny się zastanawiam, dlaczego oni to robią. Mówiono mi, że Koran został źle zinterpretowany prze jego wyznawców. Nie wiem, ile w tym prawdy, bo mnie inne religie niż moja mało interesują i się w nie nie zagłębiam, chyba że coś mnie zaciekawi, a akurat islam przywodzi mi na myśl słowo fanatyzm, a jak fanatyzm to ja uciekam jak najdalej czy to odnośnie wiary czy polityki przykładowo. Na pewno nie można ich nazwać cywilizowanymi, po tym co robią/robili, o czym się teraz w telewizji i radiu wielokrotnie słyszało. Na pewno oni się nie dostosują do naszych zasad i wartości, naszych czyli europejskich, więc nie ma co ich tu wpuszczać. Czy gdybyśmy my, Europejczycy mieli tak nagle opanować ich kraje, czy wpuszczono by nas tak, jak my wpuszczaliśmy Syryjczyków? Czy od razu by nas powystrzelano na tych pontonach, łódkach i czym tam przybyli. Zastanawia mnie to. Nas jako ludzi cywilizowanych obowiązują prawa człowieka i musimy mieć je na względzie, bo inaczej też stalibyśmy się barbarzyńcami. Oni traktują kobiety gorzej niż zwierzęta, z drugiej strony te kobiety przyzwalają trochę na to, bo jest nieliczna grupa, która walczy o prawa kobiet w tamtych krajach, więc no nie wiem do końca, co nimi powoduje. Polska zawsze była krajem przejazdowym, rzadko docelowym, u nas żeby cudzoziemiec mógł pozostać i uzyskać pomoc socjalną musi spełnić wiele warunków, a tzw. kokosów i tak nie dostanie. W sytuacji zagrożenia życia człowiek patrzy na to, żeby pomógł ktokolwiek i jakkolwiek, byle zagrożenie minęło, a nie patrzy na to, że w tamtym państwie dostanie więcej pieniędzy. Tak mi się wydaje. Patrząc jeszcze wiele wieków wstecz, na plemiona, które siebie najeżdżały, żeby zagarnąć terytorium, to czy wyznawcy islamu nie chcą zrobić tego samego? Plemiona też się wyżynały, bez litości, by się osiedlić na zajętym terenie i wprowadzać swoje prawo. To tak ogólnie, w dużym skrócie, ale władza zawsze się liczyła i zawsze ktoś chciał ją dzierżyć i pokazywać drugiej stronie, że jest słabsza. UE miała być taka jak Stany Zjednoczone w Ameryce, na ich wzór była tworzona. Nie wiem, czy to był dobry, czy zły pomysł. Ludzie w referendum zagłosowali, że tak, że chcą wejść do Unii. No i Unia dała wiele możliwości. Dla mnie błędem była tylko jedna waluta, która chyba zgubiła niektóre państwa, w tym byłaby Polska, gdyby funkcjonowało u nas euro. Zobaczymy, co wyjście z UE przyniesie Wielkiej Brytanii i samej Unii też.

  Polubienie

  Odpowiedz
 4. ~n19103

  A nie mam o czym pisać 😀 Czasem mam myśli, by założyć nowego bloga, ale o innej tematyce, takiej, hm, dla dorosłych, ale nie wiem, jaki jest sens zakładania takiego bloga… A gdybym założyła, to też nie wiem, czy podawałabym komukolwiek adres bloga :-). Także myślę i myślę i nic nie wymyśliłam :-D. Dzięki za komentarz, pozdrawiam 🙂

  Polubienie

  Odpowiedz
 5. Bluesowa dziewczyna

  Po za tym, to, co podają nam media to tylko papka… Tak właściwie szary obywatel, zwykły człowiek nie wie, co dzieje się na świecie. Wiemy, że giną ludzie. Nie wiemy, dlaczego tak dokładnie, jakie poszczególne osoby mają związek z terroryzmem, bo nie wiemy jak na dobrą sprawę zjawisko to funkcjonuje…
  Eh…

  Polubienie

  Odpowiedz
 6. Mara

  Nawet nie chcę myśleć o tym, co będzie… Ja jestem przeciwniczką przyjmowania uchodźców. Nie szanują żadnej innej religii, życia ludzkiego ani żadnych norm i zasad panujących w innych krajach. To takie śmieszne, że politycy starają się ślepo myśleć o wzbogaceniu kulturowym. Owszem wzbogaci się, ale islam w krajach chrześcijańskich. Nie chcę bać się, wyjść z domu w moim chrześcijańskim kraju. Nie chcę bać się o przyszłość swojego dziecka. Politycy, który mają władzę, czują się bezpieczni ponieważ są w stanie siebie ochronić, ale co z obywatelami? Porozrzucać uchodźców po całym kraju, byle daleko od ich miejsca zamieszkania. Dziwię się, dlaczego Merkel pozwala na tak szybkie zaludnianie się ,,nowych obywateli”. Zastanawiam się czy jej państwo jest niemieckie czy już islamskie? Unia Europejska to nieporozumienie. Każdy kraj powinien rządzić swoimi zasadami a politycy powinni dbać o swoich narodowych obywateli. Nie można nikomu wytykać swoich błędów. Dlaczego, skoro Unia Europejska chce pomagać, nie zacznie od źródła problemu? Wojna nie toczy się przecież w krajach Europejskich. Sami na siebie wojnę prowadzą…Europa sama pozwala na ekspansję i otwiera drzwi do wielkiego mordu. Media pokazują nam obrazy ,,niewinnych, poszkodowanych ludzi”, którzy uciekają od wojny. Owszem, może znajdą się tacy, którzy nie chcą rozlewu krwi, ale są to jedynie jednostki pośród milionów. O obrazach przedstawiających skutki wojny w Syrii zapomina się. Dlaczego nikt nie dąży do porozumienia, by zaprzestać tej wojny, dlaczego ludzie są tak ślepi i prowadzą do rozlewu krwi, tylu niewinnych osób? Nie miałabym nic przeciwko, by pomagać rozwiązać problem w krajach wojny, na tyle na ile byłabym w stanie. Ale nie zgadzam się na żadną ekspansję ,,tej wojny” do swojego kraju. Zachciało się uchodźcom ,,podbijać” świat.

  Polubienie

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s