Zabijając Muchy w Domu

”Mucha uderza skrzydłami do 33 razy na sekundę”.

Najgorzej jest nad ranem. Przyczepi się taka do człowieka odsypiającego zmęczenie i smutki, i nie da odpocząć. Namolnie siada na odsłoniętych kończynach, i harcuje po nich swoimi odnóżami, jakby ćwiczyła stepowanie. A człowiek leży i ogarnięty półsnem toczy ze sobą wewnętrzną walkę o każdy płoszący to plugastwo ruch, wiedząc, że zapłaci za niego cenę w postaci rozbudzenia i utraty tych kilku sekund błogości. Pacnie ręką i trafi – ubrudzi sobie dłoń, spudłuje – mucha odleci, i zaraz wróci na to samo miejsce. Wejść pod kołdrę – gorąco i duszno jak w szklarni. Wstanie, dobicie packi, upolowanie i utłuczenie paskudztwa jest opcją, która staje się dostępna dopiero po osiągnięciu szczytowego poziomu znerwicowania i – najczęściej – braku nadziei na dalszy sen.

”Codziennie przychodzi na świat populacja much liczniejsza od całej ludzkości”.

Często użerając się nad ranem z muchą wyobrażam sobie, jak łapię ją żywcem, przyczepiam plastrem do kowadła, a potem miażdżę młotem kowalskim. Że chwytam ją w słoik, wyjeżdżam na pustynię, po czym unicestwiam bombą wodorową o mocy 7 megaton trotylu. Imaginuję sobie również musze piekło – na przykład w formie bezkresnego morza gęstego, słodkiego syropu, w które wpadałyby wszystkie muchy świata zwabione jego słodyczą. Bzyczenie towarzyszące męczarniom centylionów tych stworzeń uwięzłych na amen byłoby dla moich uszu muzyką równie piękną, jak rechot żab lub cykanie świerszczy.

”Gatunek Musca domestica pojawił się ok. 200 milionów lat temu”.

Fascynujące – myślę sobie, podziwiając galaretowate wnętrzności wyjątkowo spasionego osobnika walające się po szybie okiennej, na której rozmemłałem go zamaszystym klepnięciem packi. 200 milionów lat utrudniacie życie mieszkańcom Ziemi, wy kurwy. Przeżyłyście wszystko – dinozaury, erupcje super wulkanów, kosmiczne kraksy, dwie wojny światowe, epidemie, epokę lodowcową – i jestem pewien, że gdy nadejdzie kres życia na błękitnej planecie, zdechniecie jako ostatnie. Dłużej przeżyją może tylko ekstremofile, a konkretnie żyjące wewnątrz skał endolity i zamieszkująca kominy hydrotermalne Oceanu Atlantyckiego Pyrolobus fumarii.

”Owad ten stwarza olbrzymie zagrożenie epidemiologiczne: badania dowiodły że na powierzchni swego ciała mucha może przenieść do 6 milionów, a w jelicie nawet czterokrotnie więcej – prawie 30 milionów mikroorganizmów – w tym powodujących tak groźne choroby jak dur brzuszny, paratyfus, dyzenteria, cholera, gruźlica, polio, salmonelloza – oraz stadia przetrwalnikowe pasożytów”.

Brud, kał, zgnilizna, padlina, smród – wszystko to jest ich żywiołem. Rodzą się w łajnie (w kilogramie świńskiego gnoju może rozwijać się nawet 15 tysięcy larw), roznoszą zarazki, choroby, syf. Kiedy myślę o tym, czuję bolesne ukłucie w górze żołądka i chce mi się rzygać. Dlatego chodzę po całym domu, tanecznym krokiem, nucąc sobie pod nosem, i dokonując na nich rzezi przy pomocy packi. Boże, sprawia mi to taką radość. Cała podłoga usłana jest owadzimi trupkami i trzeba mieć zwinność baletnicy, żeby przejść z jednego końca domu do drugiego i nie wdepnąć w choćby jednego. Gdzieniegdzie człapią niezdolne do lotu niedobitki, dopełniając mojej radości. A jutro… Jutro kupię lep i powieszę go na żyrandolu. Robactwo to nie będzie mi więcej dokuczać nad ranem, bo zbytnio zajęte będzie bezskutecznymi próbami wydostania się ze swojego kleistego piekła. O tak, lepy są skuteczne. Normalnie mucha nie siada. Muchahahahahaha!

***

Cytaty pochodzą z opracowania hasła ”Mucha Domowa” na Wikipedii.

Reklamy

6 komentarzy do “Zabijając Muchy w Domu

 1. ~Anastazja

  Morderca i w dodatku sadysta 🙂 mam nadzieję, że masz takie sarkastyczne poczucie humoru „i nie skrzywdziłbyś nawet….” no tak w tym przypadku powiedzenie średnio trafione 😛

  Polubienie

  Odpowiedz
 2. ewelina3344

  Okrutniku ty 😀 Powiadasz, że masz trupy na podłodze 😛 A gdybyś chodził boso i byś wdepnął rozpryskując swoimi stopami wnętrzności takiego owada? 😀
  Mnie denerwują te małe stworki, chcę sobie smacznie pospać, a tu czuję, że coś mnie gryzie po rękach. Poziom mojego zdenerwowania nieco wzrasta. Nieco bardzo 😛

  Polubienie

  Odpowiedz
 3. ~malykot

  Wszystkie robale, owady i tym podobne, pomijając komary, gdy wtargną do mojego domu łapię w słoik i wypuszczam na zewnątrz. Jak można zabijać bezbronne muchy? Przecież usiądzie to, posmyra za darmochę.

  Polubienie

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s