Nie Ich Broszka

PiS szykuje zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej, uniemożliwiającej legalne usunięcie ciąży będącej wynikiem gwałtu, nieprawidłowo rozwijającej się, bądź też zagrażającej życiu matki. Jest to podyktowane katolicką etyką seksualną, która redukuje kobiety do mechanizmu służącemu rodzeniu dzieci. Niezgodna z jego naukami jest antykoncepcja, bo zapobiega zajściu w ciążę; niezgodne jest sztuczne zapłodnienie, ponieważ nie jest to naturalna metoda zajścia, za to zapłodnienie w wyniku gwałtu ostatecznie jest w porządku, ponieważ odbywa się w wyniku bezpośredniej interakcji penisa z pochwą. A dziecko? Może być chore. Może zrujnować zdrowie swojej matki rozwijając się. Może być z gwałtu. Ale ważne, żeby nie pochodziło ze sztucznego zapłodnienia! – Oto i kwintesencja katolickiej moralności dotyczącej kwestii prokreacji.

Postulat taki jest udziałem ludzi zupełnie wyzutych z pokory wobec życia – ludzi mających szczęście wychowywać dzieci zrodzone z miłości, w małżeństwie, nigdy nie muszących stanąć przed tragedią bezpłodności bądź gwałtu. Poglądy swoje ludzie ci mogliby zrewidować wyłącznie stając się ofiarami tych nieszczęść, czego oczywiście nikomu nie życzę. Jakże zatrważające jest poczucie bezradności wobec tak zwichrowanych, niemożliwych do podważenia, nieskończenie szkodliwych poglądów! Jakże przerażają mnie matki i ojcowie odmawiający prawa do posiadania potomstwa parom, które nie mogą pozwolić sobie na posiadanie dzieci konwencjonalną metodą zapłodnienia! Przeraża mnie brak solidarności matek z matkami, ojców z ojcami, kobiet z kobietami, mężczyzn z mężczyznami. Łatwo dać się temu przerażeniu sparaliżować. Ale trzeba działać, póki jest czas, budzić w ludziach świadomość obłędu, jakiemu społeczeństwo zaczyna ulegać na punkcie embriona, który jest tylko embrionem, a nie człowiekiem, i pozostaje nim dopóty dopóki jego rodzic nie stwierdzi, że chce powołać go na świat, że jest gotów stworzyć mu godne warunki do życia.

Z pewnością wiele małżeństw dotkniętych bezpłodnością jest lepszym materiałem na rodziców, niż ludzie, którzy poczęli swoje dzieci metodą ”tradycyjną”. Osoby spragnione posiadania dziecka kochają je na długo przed tym, zanim te uda im się sprowadzić na świat, w przeciwieństwie do chociażby ludzi, którzy poczęli swoje potomstwo na imprezie, w stanie odurzenia alkoholem, z kimś przypadkowym, z kim nie wiąże ich żadne głębsze uczucie i plany na przyszłość – co jest niestety zjawiskiem coraz częstszym.

Jak łatwo być przykładnym katolikiem, wymagając od innych ludzi dźwigania brzemienia, od którego samemu jest się wolnym! Dumnie wypinać pierś w pierwszym rzędzie manifestacji antyaborcyjnej, i głośno wykrzykiwać hasła propagujące bezwzględny szacunek do życia! Założę się, że w takich zebraniach nie ma nawet jednej kobiety bezpłodnej, bądź noszącej w swoim łonie płód, którego ojcem jest niewyżyty napastnik seksualny!

Zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej sprzeciwia się kampania Moja Broszka, zrzeszająca ludzi domagających się liberalizacji dostępu do aborcji. Ruch ten pokazuje jasno, że z szacunku dla życia należy pozwalać mu się rozwijać tam, gdzie ma szanse na prawidłowy rozwój, a nie wymuszać jego bytność w warunkach urągających jego godności i przekreślających jego szanse na szczęśliwą przyszłość już na starcie. Nikt nie zasługuje na bycie owocem napaści seksualnej, na koszmar istnienia w ciele zdegenerowanym potwornie przez chorobę genetyczną. Żadna kobieta nie zasługuje na piekło obcowania z cierpieniem własnego dziecka bądź przymus wychowywania latorośli poczętej na wskutek aktu tak hańbiącego ciało i duszę, jak właśnie gwałt. Tymczasem do tego właśnie nasz rząd – który służy nam, obywatelom, a nie odwrotnie – chce zmusić Polaków. Wciąż jeszcze można wyrazić swój sprzeciw wobec tak drastycznej i bezrozumnej próby ograniczenia naszych swobód.

Reklamy

4 komentarze do “Nie Ich Broszka

 1. ~Szara Panna

  Jak to popularne jest, że każdy chce być najmądrzejszy, pokazać jakie dobre decyzje podejmuje, że to ma pomóc i polepszyć życie innym. Tylko to wszystko tak fajnie wygląda z boku, kiedy nie ma się z tym bezpośredniej styczności, prawda? Wszyscy chcą dla wszystkich dobra, ale co może czuć zgwałcona kobieta, nosząca dziecko niebędące owocem miłości? Albo kobieta, która wie, że jej dziecko będzie chore i nie ma przed nim żadnej przyszłości? Czy też kobieta, która czeka na śmierć? Owszem, są przypadki, że ludzie różnie myślą i właśnie dlatego powinna być większa swoboda… a właśnie ją chcą zabrać, ograniczyć i propagować jednolitość… szkoda.

  Polubienie

  Odpowiedz
 2. ~KasiaBT

  Swietnie napisane; gratuluje; Ale jako spaczona polonistka doczepiam sie do bledow w skladni ‚ Żadna kobieta nie zasługuje (tu powinno byc – na) piekło obcowania z cierpieniem własnego dziecka bądź (na )przymus wychowywania latorośli poczętej wskutek aktu tak hańbiącego ciało i duszę, jak (jakim jest) właśnie gwałt.

  Jestem upierdliwa,

  Kasia

  Polubienie

  Odpowiedz
 3. ~Lena Blackrose

  Aborcja, in vitro i eutanazja – to zawsze są tematy sporne. Mam neutralny stosunek do tego, jeśli ktoś chce, ma taką wolę, to niech to zrobi. Jestem za tym, by wszystko zostało w kwestii aborcji, tak jak jest, czyli te trzy przypadki, w których aborcji można dokonać legalnie. Chociaż lekarze podpisali deklarację sumienia, czy jak to się tam nazywało i mogą się na nią powołać, ale są, muszą być ci, którzy się pod nią nie podpisali.
  Ja mam nadzieję, że wyborcy PiS-u są teraz z siebie ,,zadowoleni”. mają zmiany, jakich chcieli. Ja tego nie pojmuję, jak kościół, po części spaczona instytucja i ktoś, kto nie ma ani dzieci, ani żony może decydować o życiu seksualnym i rodzinnym polskich obywateli. Nie pojmuję, naprawdę. Anja Rubik powiedziała w jednym z wywiadów, że gdyby gwałt przydarzył się córce prezydenta, czy on chciałby, żeby przez 9 miesięcy nosiła w swoim ciele dziecko gwałciciela, czy chciałaby, żeby urodziła dziecko, gdyby zagrażało jej życiu. Nikt się odpowiedzi nie doczeka.
  Chcą większej ilości dzieci, bo nasze społeczeństwo się starzeje, bo system emerytalny upada, ale imać się czegoś takiego? PiS w ogóle nie zwraca uwagi na zdanie obywateli, nie bierze pod uwagę tych wszystkich demonstracji, nie odnosi się do nich zbyt poważnie, są jak komar latający nad uchem, którego się w końcu zgniecie, przegoni. Realizują swoją politykę, działają tak jak oni chcą, nie jak chcą tego zwykli ludzie. Takie jest moje zdanie. Niby każdy rząd można obalić, ale jak już ktoś dochodzi do władzy, to nie łatwo go stamtąd przepędzić.
  ,,Osoby spragnione posiadania dziecka kochają je na długo przed tym, zanim te uda im się sprowadzić na świat, w przeciwieństwie do chociażby ludzi, którzy poczęli swoje potomstwo na imprezie, w stanie odurzenia alkoholem, z kimś przypadkowym, z kim nie wiąże ich żadne głębsze uczucie i plany na przyszłość – co jest niestety zjawiskiem coraz częstszym.” – z tym to też się zgadzam. Dobrze ujęte.
  Pozdrawiam.

  Polubienie

  Odpowiedz
 4. ~malykot

  Aborcja, aborcja, aborcja, temat wielokrotnie gwałcony na wszelakich stronach, we wszelakich gazetach, we wszelakich dyskusjach. Nie ma co „strzępić ryja”, kobieta powinna mieć prawo do decydowania o swoim ciele i życiu. A Ci wszyscy obrońcy życia, twierdzący, że gdy tylko dojdzie do zapłodnienia, mamy do czynienia z żywym, czującym człowiekiem, przy czym, idąc ich tokiem rozumowania, plemnik to też już przecież dziecko, niech ze swoimi przekonaniami siedzą na swoich podwórkach, zamiast wpajać poczucie winy kobietom, które znalazły się w takiej, a nie innej sytuacji i pragną przerwać ciążę.

  Polubienie

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s